Tuzluçayır: Nuriye Gülmen ve Semih Özakça yalnız değildir dedi

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, direnişinin 188., Açlık Grevinin 68. gününde Tuzluçayır’da devrimci kurumlar tarafından selamlandı.

Ankara Tuzluçayır’da, KHK ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma etkinliği yapıldı. Tuzluçayır Feyzullah Çınar Parkı’nda “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile Tuzluçayır Dayanışması” imzası ile düzenlenen dayanışma etkinliği, örgütleyen kurumların ortak açıklaması, KHK ile ihraç edilen Veli Saçılık’ın konuşması ve Grup Devinim’in direniş şarkıları ve halayları ile devam etti.

Feyzullah Çınar Parkın’da dayanışma çadırının açıldığı etkinlikte, park içinde Yüksel Direnişinin fotoğrafları asılırken, “Semih ve Nuriye yalnız değildir” pankartı yazan mahalleli ve çocukları pankartlara renkli el baskıları yaparak direnişi renklendirdiler.

Dayanışma etkinliğinde konuşma yapan Veli Saçılık; Anamız babamız bizi çok yoklukla yetiştirdi ama onurlu yetiştirdi. Biz bu onurla bugüne kadar yaşadık ve onuru teslim etmemek üzere yaşamımızı sürdürüyoruz.


Dayanışmayı örgütleyen kurumlar adına yapılan konuşmada; Tek başına bir hiçsin, ancak bir araya geldiğimizde gücümüzü gösterebilir, sesimizi duyurabiliriz. Bu anlamda sizleri örgütlenmeye davet ediyoruz.

Dayanışma Etkinliğini düzenleyen kurumlar Aka-Der, BDSP, EMEP, PSAKD,Hacıbektaş Veli Cemevi, DAD, HDP.