Kırıkkanat’tan Kamyonculara: ‘Okurum Değiller, Zaten Kitap Okuru da Değiller’

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Twitter üzerinden bir takipçisinin, greve gidecek olan şoförlere destek vermesini talep eden tweet’ine ‘Kamyoncular ve şoförler benim okurum değil. Zaten kitap okuru da değiller. Ben okurlarımla buluşmaya geldim İzmir’e’ şeklinde cevap verdi.

 

68

İzmir Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak olan Mine Kırıkkanat, Twitter hesabından “İzmir’e geldim. Hava parçalı bulutlu, özgürlük kokuyor” mesajını paylaştı.

Cevat Koç isimli Twitter kullanıcısı, İzmir Kitap Fuar’ında okurlarıyla buluşacak olan, Mine Kırıkkanat’tan merhaba 27 nisanda kamyoncu ve şoför esnafı greve gidiyor keşke nakliye garajına gidip onlarada sorsanız ne kadar özgürsün diye” tweet atarak kamyoncu ve şoför esnafına destek vermesini talep etti.

69

 

Koç, Mine Kırıkkanat’tan pek de beklemediği bir yanıt aldı. Kırıkkanat, Cevat Koç’un mesajını takipçileriyle paylaşırken, “Kamyoncular ve şoförler benim okurum değil. Zaten kitap okuru da değiller. Ben okurlarımla buluşmaya geldim İzmir’e!” yorumunu ekledi.

70

 

Cumhuriyet yazarı gelen tepkiler üzerineyse yine Twitter hesabından “Nüfusuna oranla çok az kitap okunduğu hayıflanarak belirtilen Türkiye’yi, meğer birileri için kitap okumuyor demek rencide edermiş, vay vay” diye yazdı.