Kadın Düşmanı Muhammet Özen:”Karılarını öldüren kahraman babaların alınlarından öpüyorum”

Mağdur Boşanmış Babalar Derneği’nin Başkanı Muhammet Özen, bir gazeteye verdiği röportajda iddiaya göre, “Karılarını öldüren kahraman babaları alınlarından öpüyorum” dedi. Hakkında dava açıldı.

İzmir’de kurulmuş olan derneğin başkanı Özen, bir gazeteye verdiği röportajda öldürülen kadınların sayısını bilmeden, kadınlara bir eşyaymış gibi hitap ederek erkeklerin kadıları öldürmesini övdü. Kadın katilleri ellerini kollarını sallayarak gezdiği halde çıkarılan yasaların erkekleri mağdur ettiğini iddia eden Özen adlı şahıs, “Erkeklere iki seçenek bırakılıyor ya ömür boyu nafaka ödeyeceksin ya da karını öldüreceksin” diyerek kadın katillerini haklı çıkarmayı da ihmal etmedi. Ayrıca bu kişinin öğretmen olduğu da iddia ediliyor.

Bu insanlık dışı sözler üzerine şikayetçi olan Hasibe Kabadayı’nın avukatı Pelin Yayaylar ve İzmir Barosu Kadın Hakları ve Hukuk Araştırma Merkezi Sorumlusu Avukat Nuriye Kadan, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık ifadesinde sözlerinin arkasında olduğunu belirten Muhammet Özen hakkında “tahrik ve suçluyu övme” suçlarından 5 ile 10 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İzmir 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuksuz yargılanan Muhammet Özen ile şikayetçi Hasibe Kabadayı katılmazken, avukatı Pelin Yayalar, Avukat Nuriye Kadan ve ayrıca 9 avukat hazır bulundu. İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan da duruşmaya geldi.

Mahkeme sanığın bir sonraki duruşmaya katılması için müzekkere yazılmasına karar verdi.