Hacettepe Üniversitesi’nde Faşistlerden Saldırı

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde faşistler öğrencilere demir sopayla saldırarak yazılamaları silerek faşist yazılamalar yaptılar. Öğrenciler faşistleri geri püskürttü, bir öğrencinin burnu kırıldı.

hacettepe-berkın-fasıt-saldırı-manset

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde bir grup faşist yemekhane önünde bekleyen iki üniversiteliye laf attı. Öğrencilerin tepki göstermesi üzerine demir sopalarla saldıran faşistler bir öğrenciyi yaraladı. Yaralanan öğrencinin burnu kırıldı.

6    5

Faşistlerin saldırıdan sonra toplandığını duyan üniversite öğrencileri faşistlerin toplandığı alana müdahale etti. Faşistlerin toplandığı alanda öğrencilere palayla saldırmaya çalışması üniversiteliler tarafından engellendi. Üniversite öğrencilerinin faşistleri püskürtmesi üzerine, üniversiteliler kampüsten ayrıldıktan sonra kampüs içinde yeniden toplanan faşist grup, sloganlar atarak kampüs içinde yer alan ve öğrenciler tarafından yapılmış Berkin Elvan resminin üzerini karaladı.

3    4

Beytepe Kampüsü çıkışında iki otobüs çevik kuvvet, Beytepe Metro çıkışında da yine bir otobüs çevik ve TOMA üniversiteye girmek için hazır bekliyor.

beytepe-kampus-cıkısı

Beytepe Kampüsü metro çıkışı

Sendika.Org/Ankara

Fotoğraflar: Seyri Sokak