1 Mayıs’ta HDP Milletvekili Adayı İşkence Edilerek Gözaltına Alındı

HDP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Salih Şahin, Beşiktaş’ta polisin saldırısı esnasında gözaltına alındı. 234 kişinin hâlâ gözaltında olduğu bilinirken 5 kişinin de tutuklandığı bildirildi.

Gözaltı işlemleri devam ederken gözaltında tutulan yurttaşlara yönelik polisin işkencesi de devam ediyor. 1 Mayıs günü Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda polislerce tekmelenerek gözaltına alınan HDP 2’nci Bölge Milletvekili adayı Salih Şahin’e yönelik polis işkencesinin gözaltı sırasında da devam ettiği belirtildi.

1 Mayıs’ta otobüste tutulan gözaltılara polisin hakaret ve tehditlerde bulunması üzerine Şahin’in tepki gösterdiği bunun üzerine polislerin Şahin’in başta kafası olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerini tekmelediği belirtildi. Aynı zamanda yüksek tansiyon hastası olan Şahin’in ilaçlarının 2 gündür verilmediği öğrenildi. Polis işkencesinin ardından yaraları yeniden açılan Şahin’in rahat yürüyemediği ve uyuyamadığı da öğrenildi.

Avukat Gülizar Tuncer’den alınan bilgilere göre, Beşiktaş’ta gözaltına alınıp gün boyu gözaltı araçlarında ters kelepçeli olarak bekletilmelerinin ardından Vatan’da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülenlerin saat 24.00’den sabah 05.00 e kadar araçlarda bekletildiği, sabah saatlerinde ise aracın içindeki 14 kişinin polis tarafından darbedildiği öğrenildi.

DİHA